Hvilke rejse selskaber kan man finde en afbudsrejse med ?

I Danmark findes der  rigtigt mange udbydere af charterrejser og som derfor også udbyder afbudsrejser.

De store

Det der kendetegner de store selskaber er at det som regel er der man kan finde de bedste tilbud og det er også dem der har den bredeste pallette af destinationer.

Blandt disse finder du bl.a.

Apollo www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/apollo

Falk Lauritsen – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/falklauritsen

Bravo Tours www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/bravotours

Star Tour www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/startour

Spies – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/spies

De små og specialiserede

Blandt disse finder du blandt andet,

Amisol  – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/amisol

Århus Charter der f.eks. er stærk på Madeira – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/aarhuscharter

Atlantis Rejser der bl.a. er stærk på Egypten, Israel og Jordan – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/atlantisrejser

Balkan Holidays, der bl.a. er stærk på Bulgarien – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/balkanholidays

Detur der er stærk på Tyrkiet og har rundrejser – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/detur

Nazar der også er stærk på Tyrkiet – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/nazar

Suncharter – der kun flyver fra Aalborg – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/suncharter

Sun Tours – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/suntours

Sunweb – der er især er stærk på Tyrkiet og lavpris all-inclusive www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/sunweb

Primo Tours – der har rejser i den lidt bedre ende – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/primotours

Og endelig Low Cost Holidays der anvender rutefly og prisbillig overnatning med stor fleksibilitet – www.lastminutecharter.eu/afbudsrejser/lowcostholidays